Ингредиенты по уходу за кожей

N
NMF/натуральний зволожуючий фактор

Натуральний зволожуючий фактор NMF - це потужний природний комплекс, який притягує та утримує воду у верхніх шарах шкіри. При регулярному використанні дає чудові результати. 

NMF дає унікальну можливість зберегти молодість вашої шкіри та волосся.

Комплекс багатий на амінокислоти - їх 40-48% та їх метаболіти, головним з яких є сіль глутамінової кислоти - піроглутамат натрію. До нього також входять мінерали (18,5%) - натрій, калій, магній, кальцій і фосфати, мед, солі молочної кислоти, сечовина, глюкозамін/креатинін, гліцерин, комплекси цукрів, органічних кислот і пептидів (усі разом близько 8,5 %).

У засобах для шкіри: натуральний зволожуючий фактор допомагає підтримувати шкіру в тонусі та покращує колір обличчя за рахунок кислот у складі. Також при правильному використанні та підборі рецептури допоможе у боротьбі з комедонами, зморшками, а при використанні з кислотами допомагає боротися з пігментними плямами.

У засобах для волосся: NMF ідеально підійде для волосся. При введенні навіть не більшої кількості в рецептуру волосся стає більш доглянутим, зволоженим і блискучим.

А
Азулен

Азулен - один з компонентів ефірної олії (звіробою, деревію та - найбільше - аптечної ромашки). За деякими джерелами вперше був виведений ще у XV столітті, а широкого розповсюдження набув у XIX.

Потужна заспокійлива, регенеруюча та бактерицидна дія азулену робить його цінним активним компонентом для будь-якого типу, стану та віку шкіри.

Азулен застосовують для лікування акне, після травмуючих косметичних процедур (пілінгів, лазерного шліфування тощо) для регенерації шкіри. Також він буде цінним у догляді за сухою, чутливою, схильною до алергії та куперозу шкіри. Інгредієнт швидко та ефективно знімає подразнення та заспокоює, а також є чудовим засобом для профілактики розширення дрібних судин.

Особливості:

  • має потужну протизапальну дію
  • заспокоює запалену шкіру та стимулює її активну регенерацію
  • дієвий проти проявів алергічних реакцій, покращує стан почервонілої шкіри
  • завдяки антибактеріальній дії працює з висипаннями
  • зволожує шкіру, нормалізує водно-ліпідний обмін
  • згладжує рельєф шкіри
  • усуває лущення, зменшує подразнення - актуально для сухої, чутливої, обвітреної шкіри
  • чудово зарекомендував себе у постпілінговому догляді - пом’якшує, загоює та знімає почервоніння
  • працює зі шкірою з проявами куперозу, розацеа, чутливістю.
Алантоїн

Алантоїн - це органічна сполука, яка зустрічається в природі в тканинах рослин і тварин. У косметології його використовують, як активний інгредієнт, завдяки своїм зволожувальним і регенерувальним властивостям. Це безпечна, універсальна речовина, яку використовують у засобах для догляду за шкірою в різних формах.

Основною характеристикою алантоїну є його здатність активно взаємодіяти з клітинами шкіри, стимулюючи процес загоєння, прискорюючи регенерацію, підтримуючи здоров'я дерми. У косметології він використовується в таких продуктах, як креми, сироватки, маски, лосьйони, мазі. Він допомагає шкірі залишатися м'якою, зволоженою, здоровою.

Особливості:

  • Допомагає утримувати вологу в шкірі, запобігаючи її зневодненню. Це особливо важливо для сухої дерми, схильної до лущення і подразнення.
  • Однією з головних переваг речовини є її здатність прискорювати загоєння і регенерацію шкіри. Він активно стимулює оновлення клітин, що допомагає відновити пошкоджені ділянки. Також він сприяє швидкому загоєнню дрібних порізів і саден.
  • Алантоїн має потужні заспокійливі властивості, завдяки яким він знімає почервоніння, подразнення і запалення. Цей компонент може бути корисним під час лікування запаленої шкіри, а також у разі гіперчутливості та алергічних реакцій. Його антиоксидантна дія допомагає захищати клітини шкіри від вільних радикалів, запобігаючи їхньому ушкодженню та сповільнюючи процеси старіння.
  • Регулярне використання засобів з алантоїном сприяє поліпшенню текстури шкіри. Вона стає більш м'якою, гладенькою і пружною. Алантоїн допомагає зменшити видимість дрібних зморшок і ліній, покращуючи загальний зовнішній вигляд шкіри і надаючи їй здорового сяйва.

Алантоїн ідеально підходить для будь-якого типу шкіри, включно з чутливою, сухою і схильною до акне. Він допомагає боротися з подразненням, полегшуючи симптоми прояву акне та інших дерматологічних захворювань.

Арбутин

Арбутин — це молекула, отримана з рослини мучниці, яка запобігає утворенню меланіну. Арбутин можна порівняти з двома іншими м’якими відбілювачами: койєвою кислотою (отриманою з грибів) і коренем солодки (отриманою з рослини солодки). Вони отримуються з різних натуральних інгредієнтів, але всі вони діють як інгібітори тирозинази, щоб забезпечити ефект освітлення шкіри та освітлення.

Коричневі плями походять від пігментів, які виробляються в клітинах і називаються меланоцитами, які містять ферменти під назвою тирозиназа. Вони можуть активуватися щоразу, коли контактують з ультрафіолетовим світлом, тому ви помітите, що веснянки та сонячні плями починають розвиватися, якщо ви проводите занадто багато часу на сонці. Саме тоді корисним буде арбутин — він блокує тирозиназу та перешкоджає утворенню темних плям.

Арбутин зазвичай міститься в різноманітних засобах по догляду за шкірою, включаючи сироватки, зволожуючі засоби, тоніки та маски.

Особливості:

  • Володіє сонцезахисними властивостями: арбутин може зменшити ступінь потемніння шкіри після перебування на сонці, блокуючи вироблення тирозинази.
  • Ніжний для шкіри: Деякі освітлювачі шкіри можуть сушити та подразнювати шкіру, арбутин діє більш м’яко. Оскільки активний компонент арбутину вивільняється повільно, він викликає менше подразнення, ніж інші засоби для освітлення шкіри. Це важливо для тих людей, у кого чутлива шкіра.
  • Покращує нерівний колір обличчя: оскільки арбутин інгібує тирозиназу, фермент, який сприяє виробленню меланіну, він може запобігти появі темних плям або навіть допомогти їх освітлити, що призводить до більш рівного кольору обличчя.
  • Безпечніше, ніж гідрохінон: деякий час гідрохінон був «чудодійним» інгредієнтом для освітлення шкіри, поки FDA не визнало його канцерогенним (при пероральному прийомі, а не місцевому застосуванні).  Хоча гідрохінон діє, пошкоджуючи клітини, які виробляють пігментацію та меланін, арбутин пригнічує ферменти, які стимулюють клітини, що виробляють пігмент.
  • Ефективний при роботі з постакне: подібно до своєї здатності впливати на темні плями, арбутин чудово згладжує червоно-фіолетові сліди від прищів.
  • Освітлює шкіру: як пояснювалося вище, арбутин запобігає утворенню темних плям, надаючи шкірі ефекту освітлення.
Б
Бензоїл пероксид

Бензоїл пероксид — це органічна сполука, яка діє як потужний антибактеріальний агент. Його основна функція полягає в тому, щоб знищувати бактерії, що викликають акне, зменшувати запалення та очищати пори шкіри. Крім цього, він має сильні окислювальні особливості, які сприяють відлущуванню мертвих клітин і запобігає утворенню комедонів (чорних точок).

Як бензоїл пероксид працює на шкірі?

  • Антибактеріальна дія. Одна із основних причин появи акне — це надмірне розмноження бактерій Propionibacterium acnes. Цей інградієнт виділяє активний кисень, який знищує ці бактерії, зменшуючи запальні процеси.
  • Відлущування. Він також допомагає шкірі позбутися відмерлих клітин, які можуть блокувати пори та призводити до утворення комедонів і акне.
  • Зменшення надмірного вироблення себуму. Хоча цей складник не безпосередньо впливає на сальні залози, він допомагає зменшити забиті пори, що можуть бути результатом сильного вироблення шкірного жиру.
  • Протизапальна дія. Засіб має властивості, що зменшують запалення та почервоніння шкіри, пов’язану з вуграми.

Даний інградієнт доступний у різних концентраціях — зазвичай від 2,5% до 10%, в залежності від ступеня проблем зі шкірою та типу косметичного засобу. 

Переваги бензоїл пероксиду для шкіри:

  • Ефективність у боротьбі при акне
  • Підходить для різних типів шкіри
  • Запобігає рецидивам висипань

Як використовувати бензоїл пероксид: 

  • Вибір концентрації. Якщо у вас легка форма акне, краще почати із засобу який має низьку концентрацію — 2,5%. Продукти з вищим вмістом діючої речовини (5-10%) можуть бути ефективнішими для лікування помірних та важких форм акне, однак вони також можуть викликати подразнення дерми.
  • Використання на ніч. Бензоїл пероксид підвищує чутливість шкіри до сонячного випромінювання, тому засоби на його основі краще використовувати на ніч. Якщо ж ви все-таки наносите продукт вдень, обов’язково використовуйте сонцезахисний крем з SPF не менше 30.
  • Зволоження шкіри. Цей активний компонент може спричиняти сухість та лущення, тому варто комбінувати його із зволожувальними кремами для підтримання здорового рівня вологи в шкірі. Також можна обирати продукти що мають додаткові компоненти для зволоження, це може бути гіалуронова кислота або пантенол.
  • Уникання подразнення. Якщо після використання бензоїл пероксиду ви помітили сильне подразнення, почервоніння або свербіж, варто знизити частоту застосування або звернутися до дерматолога. Також його не рекомендується використовувати одночасно з іншими потужними активними компонентами, такими як ретинол або кислоти (наприклад, саліцилова або гліколева).

Кому підходить бензоїл пероксид?
Цей компонент підходить для більшості людей, які мають проблеми з вугровим висипанням, але особливо ефективний для тих, у кого є запальні форми прищів. Він може бути рекомендований для підлітків та дорослих, які страждають на вугрі через гормональні зміни, стрес або генетичну схильність.
 

В
Вітамін E

Вітамін Е потрібен для захисту клітин. Це жиророзчинний антиоксидант, здатний захищати ліпідні компоненти клітини. У засобах догляду за шкірою вітамін Е часто поєднується з вітаміном С для посилення антиоксидантного ефекту. Вітаміни С і Е можуть обмінюватися електронами, відновлюючи сили один одного. Ультрастабільна формула, яка не викликає подразнення, об'єднує ці ліпідні форми антиоксиданти в поживну олію, яка миттєво робить шкіру сяючою і запобігає появі дрібних зморшок.

Вітамін Е — це сильний антиоксидант, який здатний проникнути глибоко в структуру шкіри та волосся. Водночас він уповільнює процеси старіння, сприяє зволоженню зсередини, захищає клітини від пошкодження вільними радикалами тощо. А ще в косметичних продуктах вітамін Е дуже часто виступає безпечним для людини консервантом.

Найчастіше як активний компонент вітамін Е використовують у кремах, сироватках, оліях та емульсіях для шкіри обличчя й тіла, а також у косметиці для волосся та шкіри голови, спрямованій на боротьбу з лупою та випадінням.

Вугілля

Вугілля, яке ви бачите в списку інгредієнтів деяких з ваших улюблених продуктів, є різновидом активованого вугілля. Простіше кажучи, наше вугілля перероблюється з відновлюваних джерел таким чином, щоб отримати надзвичайно пористу сировину, що збільшує площину поглинання. Така підвищена пористість становить інтерес для косметичної галузі з точки зору поглинання шкірного сала та сторонніх включень і частинок бруду.

У складі засобів догляду за шкірою вугілля має неабияку користь для шкіри і розмаїття переваг. Вугілля відоме своїми очищувальними властивостями, зумовленими його мікропористою структурою з адсорбційною поверхнею, яка виконує дуже важливу функцію. Вона допомагає поглинати надлишок жиру в шкірі й виводити з неї забруднення.

У складі засобів для волосся та шкіри голови, воно має здатність очищувати та виводити токсичні речовини, прибираючи надлишки олії, жиру, бруду, сторонніх включень та залишків косметики, які обтяжують волосся. Це глибоке очищення та відлущування справляє ефект відновлення жирового балансу, допомагаючи контролювати надлишок шкірного жиру та запобігати його накопиченню, зберігаючи при цьому природні олії волосся в цілості. Шкіра голови заспокоюється і зволожується, а волосся виглядає і пахне свіжістю довше, що дає вам збільшити інтервал між миттями голови. А найголовніше ― ваші тьмяні та мляві пасма перетворюються на пружні, блискучі, здорові на вигляд локони.

Г
Гідролізований шовк

Шовк - це безцінний дар природи. Протеїни шовку - це легкі білки, з яких складаються шовкові нитки. На сьогодні, протеїни шовку можна зустріти в дуже різних косметичних продуктах. Вони вважаються одними з найважливіших косметичних інгредієнтів. Ще у давні часи японські гейші під час купання полірували своє тіло смужками шовку, використовуючи його як м'який пілінг для досягнення гладенької та шовковистої шкіри. Але масове виробництво косметичних засобів з використанням шовку стало можливим тільки завдяки його хімічній обробці. Шовк не розчиняється ні у воді, ні в олії, тобто не може поглинатися шкірою. А хімічно оброблений - гідролізований шовк або протеїн шовку відмінно абсорбується волоссям або шкірою людини.

Гідролізат протеїнів шовку проникає через шкіру до внутрішніх шарів, підвищуючи вологостримні властивості шкіри: проникаючи в епітелій, миттєво включається в процеси метаболізму клітин. В результаті його дії шкіра наповнюється сяйвом, зволожується, набуває м'якості та еластичності. Також захищає структуру волосся від пошкоджень, утримує вологу, попереджаючи ламкість та появу кінчиків, що січуться.

Глина/каолін

Каолін або біла глина - це природний мінерал на основі алюмосилікатів. У чистому вигляді він виявляє собою білий порошок, трохи жирнуватий на дотик. У його склад входить безліч мікроелементів, які благотворно впливають на шкіру. Перш за все, це кремній, який впливає на верхні шари шкіри і стимулює вироблення колагену, відповідно, підвищує пружність і еластичність шкіри, прискорює процес обміну речовин в клітинах. Марганець абсорбує зайвий шкірний жир і сприяє регулюванню роботи сальних залоз. Третій активний компонент каоліну - це алюміній, який є в'язкою речовиною.

У менших кількостях до складу білої глини входять цинк, калій, кальцій, азот. Завдяки такому складу каолін підсушує шкіру, звужує пори, контролює роботу сальних залоз, що незамінне для жирного типу шкіри. Завдяки більш помірному виробленню шкірного сала пори не закупорюються, а чорні точки поступово очищаються. Також каолін має протизапальну й антисептичну дію, сприяючи лікуванню проблемної шкіри. Крім цього, регулярне застосування косметики з білою глиною прискорює кровообіг, відповідно, поліпшується живлення шкіри, на щоках з'являється рум'янець, тон шкіри вирівнюється, а сліди від пост-акне поступово світлішають і розгладжуються. 

Глюконолактон (PHA кислота)

Глюконолактон – це полігідроксикислота (PHA). Полігідроксикислоти за своєю структурою подібні до альфа-гідроксикислот (АНА). Глюконолактон здатен руйнувати зв’язки між клітинами шкірами аналогічно до дії АНА. Це сприяє відлущуванню мертвих клітин, в результаті якого оголюються новоутворені молоді шари шкіри внизу. Проте молекули РНА мають значно більший розмір, ніж молекули АНА, тому їм складно проникнути крізь верхній шар шкіри. Відповідно, вони викликають менше подразнення, ніж АНА, і більш придатні в якості ексфоліаторів для чутливої шкіри. Глюконолактон ефективно зменшує пігментацію, адже відлущує верхній шар клітин, наповнених меланіном, чим стимулює регенерацію клітин. Це означає, що клітини оновлюються швидше, розкриваючи нову, яскраву, здорову шкіру.

Основні властивості:

  • захищає еластинові та колагенові волокна;
  • забезпечує високий рівень антиоксидантного захисту;
  • зволожує, вирівнює та пом'якшує колір шкіри;
  • має фотозахисну дію;
  • має протизапальну дію;
  • регулює природний процес кератинізації шкіри.
Д
Діоєва кислота

Діоєва кислота – це органічна сполука, яку отримують природним шляхом з овочів, що сприяє зменшенню надлишку шкірного сала та появі темних плям. Чинить заспокійливу, пом’якшувальну та антиоксидантну дію на шкіру, допомагає зняти подразнення з чутливих ділянок, покритих плямами.

Діоксид титану

Діоксид титану має мінеральне походження. Він використовується як сонцезахисний компонент, забезпечує широкий спектр захисту від UVA і UVB-променів. Діоксид титану діє як фізичний сонцезахисний фільтр – він залишається на поверхні шкіри й віддзеркалює шкідливі УФ-промені, які провокують передчасне старіння шкіри.

Е
Евкаліпт

Евкаліпт має потужні антибактеріальні властивості. Екстракт евкаліпта допомагає шкірі мати чистіший вигляд, очищаючи жир і забруднення на шкірі. Евкаліпт, що має антисептичні властивості, сприяє процесу загоєння запалених зон на шкірі та очищає її. Екстракт евкаліпта зменшує плями на шкірі та допомагає шкірі мати молодий і яскравий вигляд. Евкаліпт сприяє видаленню висипань, очищаючи від чорних цяток.

Екстракт алоє

Косметологічна і медична цінність рослини міститься саме в листі. У їх складі виявлено понад 200 ефективних інгредієнтів – ферментів, вітамінів, мінералів, амінокислот, полісахаридів.

У високій концентрації рослина містить вітаміни груп А, В, С і Е, а також мінерали – натрій, фосфор, магній, кальцій, калій.

Концентрат рослини вважається гіпоалергенним компонентом, і підходить для догляду за всіма типами шкіри обличчя:

  • Суха і чутлива – попереджає зневоднення, підтримує гідробаланс, утримує вологу в глибоких шарах епідермісу.
  • Жирна – регулює вироблення себума, запобігає розвитку запалень, сприяє очищенню пор і усуває комедони.
  • Проблемна – допомагає боротися із запаленнями, загоює пошкодження, підвищує клітинний імунітет шкіри, відновлює її.
  • Вікова шкіра – протидіє процесам передчасного старіння шкіри, вирівнює рельєф, розгладжує мімічні зморшки, повертає пружність.

Одна з найголовніших функцій алое вера – це зволоження. Воно досягається завдяки здатності активних компонентів зв’язувати молекули води, та запобігати їхньому випаровуванню з поверхні шкіри.

Екстракт зеленого чаю

Екстракт зеленого чаю дуже часто використовується у виробництві косметики, особливо в антивікових засобах та засобах для догляду за проблемною шкірою, завдяки своїм антиоксидантним, протизапальним, заспокійливим та багатьом іншим корисним властивостям. 

Антиоксиданти в екстракті зеленого чаю допомагають нейтралізувати вільні радикали — молекули, що утворюються в процесі окиснення та сприяють старінню шкіри. Утворення вільних радикалів — природний процес, але їхнє активне накопичення в клітинах шкіри може призвести до її передчасного старіння. Косметика з антиоксидантами допомагає запобігти накопиченню вільних радикалів і, відповідно, передчасному старінню шкіри, тому екстракт зеленого чаю часто додають в anti-age косметику.

Екстракт оливи

Екстракт оливкових листя містить понад 100 фітохімічних і поживних речовин, багато з яких безпосередньо впливають на здоров'я вашої шкіри і волосся. Ось чому його часто додають в високоякісні продукти, які спрямовані на зміцнення та живлення вашого волосся. Оскільки це універсальний інгредієнт, його часто використовують при складанні якісних спеціалізованих продуктів особистої гігієни, включаючи креми і сироватки для волосся. Додаючи цей інгредієнт, ви часто будете відчувати ефект синергії, оскільки екстракт оливкових листя ще більше посилить інші ключові інгредієнти. Дослідження показали, що листя оливи мають дуже високий показник ORAC, або «поглинання кисневих радикалів». Ще раз, це представляє їх антиоксидантний потенціал в організмі. У деяких випадках дослідження показали, що цей інгредієнт може навіть в 400 разів перевершувати антиоксидантну активність вітаміну С.

К
Койева кислота

Койєва кислота – це натуральний інгредієнт, отриманий з екстракту грибів. Вона здатна блокувати тирозиназу – фермент, який утворює пігмент меланін у шкірі. Тирозиназа перетворює амінокислотний тирозин в меланін. Койєва кислота блокує цей процес: вона приєднується до активної ділянки тирозинази, не залишаючи місця для амінокислоти тирозину. Койєва кислота широко використовується в Азії для освітлення шкіри, і вважається, що вона є одним з найбільш ефективних освітлювальних засобів на сучасному косметичному ринку, поряд з оксиресвератролом. 

Колаген

Колаген – це основний компонент клітинної будови, що сприяє збереженню структури, пружності та стійкості шкіри. Йдеться про білок, тваринного походження (міститься в кістках і шкірі), але існує й рослинна альтернатива, що добувається з високопоживних водоростей – ірландського моху. Для косметичних і лікувальних цілей використовується не тільки колаген зі свинини чи яловичини, але також риб'ячий колаген, який у шкірі засвоюється найкраще.

Колаген здатний надзвичайно швидко усунути нерівномірності шкіри, подібно до гіалуронової кислоти утримує в шкірі велику кількість вологи, саме тому колаген і гіалуронова кислота в косметичному виробництві вважаються найпопулярнішими компонентами проти ознак старіння.

Вплив колагену на шкіру обличчя:

  • Колаген діє в глибоких шарах шкіри, стимулюючи відновлення клітин і сприяючи еластичності та пружності шкіри.
  • Усуває зморшки, створюючи на шкірі захисну плівку та захищаючи її від впливу зовнішніх факторів.
  • Утримує в шкірі велику кількість вологи, даруючи їй довготривале зволоження.
  • Освітлює шкіру обличчя та вирівнює її тон.
  • Бореться з пігментними плямами.

Вплив колагену на волосся:

  • Покращує загальний стан волосся, розгладжуючи його поверхню по всій довжині та даруючи блиск.
  • Піклується про шкіру голови, інтенсивно зволожуючи її.
  • Надає волоссю об'єму.
  • Захищає волосся від ламкості та посічення.
  • Запобігає надмірному випадінню волосся.
Кофеїн

Кофеїн – це не лише незамінний інгредієнт вашої ранкової кави. Кофеїн чудово бореться з одутлістю, набряками й темними колами під очима. Він звужує кровоносні судини у шкірі під очима, усуває темні кола, зміцнює й підтягує область. Аналогічно кофеїн діє на схильну до почервоніння шкіру – він зменшує капіляри, які посилюють почервоніння. Також кофеїн діє як антиоксидант, запобігає пошкодженню внаслідок УФ і забруднення, запобігає запаленню, яке провокує почервоніння і подразнення.

Л
Лактобіонова кислота

Лактобіонова кислота - інноваційний інгредієнт у косметичній індустрії, який має дивовижні властивості для епідермісу обличчя. Цей актив відноситься до групи полігідроксикислот (PHA) і є більш м'якою альтернативою іншим кислотам, таким як гліколева або саліцилова.

Діє вона на шкіру обличчя кількома способами. По-перше, вона допомагає відлущити відмерлі клітини шкіри, оголюючи свіжу та сяючу шкіру. Це особливо корисно для людей з проблемною шкірою, оскільки вона допомагає очистити пори та запобігти появі акне. Крім того, актив стимулює синтез колагену, що сприяє ущільненню та зміцненню шкіри, а також зменшенню зморшок. Лактобіонова кислота також має протизапальні властивості, що допомагає знизити подразнення та почервоніння епідермісу. Вона також сприяє загоєнню ран, що робить її ідеальним інгредієнтом для людей із пошкодженою чи чутливою шкірою.

М
Мікро-срібло

Мікро-срібло має антибактеріальну дію і пригнічує патогенні мікроби. Запальні мікроорганізми (наприклад, бактерії, що викликають акне(propionibacterium acnes) інгібуються, що призводить до зменшення запалення. Екстракт кореня солодки також ефективний при інтенсивному стримуванні запалення. Це має загальний детоксикаційний ефект, вирівнює колір обличчя і забезпечує негайним полегшенням подразення.

Н
НРА/Пропіонова кислота

Пропіонова кислота - універсальний антисептик для косметичного застосування. Ця безбарвна рідина з різким запахом володіє потужними антимікробними, антигрибковими та антибактеріальними властивостями, що робить її цінним інгредієнтом для створення косметичних продуктів.

Переваги:

  • Знищує мікроби: Пропіонова кислота ефективно бореться з широким спектром шкідливих мікроорганізмів. Це робить її чудовим інгредієнтом для продуктів, спрямованих на боротьбу з акне, лупою та іншими проблемами зі шкірою, спричиненими мікробами.
  • Зберігає продукти: антимікробні властивості пропіонової кислоти також допомагають продовжити термін зберігання косметичних продуктів, запобігаючи їх псуванню та росту шкідливих мікроорганізмів.
  • Контролює рівень pH: пропіонова кислота має регулюючий вплив на рівень pH, що робить її корисною для створення продуктів, які відповідають природному pH шкіри.
О
Оксид цинку

Оксид цинку має мінеральне походження. Він використовується як мінеральний сонцезахисний фільтр і забезпечує широкий спектр захисту від UVA і UVB-променів. Оксид цинку залишається на поверхні шкіри й віддзеркалює шкідливі УФ-промені, які провокують передчасне старіння шкіри.

Олії

Косметична олія — це натуральний продукт, котрий з’являється внаслідок віджиму плодів, паростків або ж насіння олійних рослин. На б’юті ринку їх зазвичай використовують у засобах для догляду за шкірою, адже вони не викликають подразнення, а також здатні проникати у нижні шари епідермісу та діяти зсередини. 

У своєму складі олії містять ненасичені жирні кислоти, вітаміни та мінерали, завдяки яким вони живлять та покращують еластичність шкіри, прискорюють її регенерацію, а також захищають від шкідливих зовнішніх факторів. Крім цього, косметичні олії володіють й іншими властивостями, зокрема:

  • захищають епідерміс від надмірної втрати вологи;
  • покращують еластичність та пружність шкіри;
  • пом’якшують епідерміс;
  • вирівнюють тон шкіри;
  • мінімізують подразнення та запальні процеси;
  • регулюють роботу сальних залоз;
  • сповільнюють процеси старіння шкіри. 
Олія чайного дерева

Олія чайного дерева дистилюється парою з австралійського чагарника Мelaleuca Alternifolia. Ця олія має багатовікову історію застосування в лікувальних цілях. Австралійські аборигени давно використовують листя чайного дерева, багатого на ароматичні олії. Ці ефірні олії мають антибактеріальну дію, зокрема, пригнічують активність пропіонібактерій P. acnes. Олія чайного дерева – незамінний компонент для досягнення бездоганно чистої шкіри.

  • Олія чайного дерева широко використовується в косметичних засобах для догляду за обличчям. Її додають до кремів, тоніків та серумів для догляду за проблемною, жирною або комбінованою шкірою обличчя. Вона допомагає позбутися акне та запобігти його повторній появі.
  • Олію чайного дерева також додають до шампунів, кондиціонерів та масок для волосся. Вона допомагає зменшити лупу та свербіння шкіри голови, а також захищає волосся від пошкоджень.
  • Засоби для догляду за тілом на основі цього інгредієнта зменшують запалення, заспокоюють та вирівнюють тон шкіри. Найчастіше це лосьйони, креми та масажні олії.
П
Пантенол

Пантенол – один із найпопулярніших інгредієнтів у доглядовій косметиці, який широко використовується для зволоження, заспокоєння та відновлення шкіри. Завдяки своїм унікальним властивостям він входить до складу багатьох кремів, сироваток, масок і лосьйонів для обличчя.

Властивості пантенолу для шкіри обличчя:

  • Глибоке зволоження. Пантенол сприяє утриманню вологи в клітинах шкіри, що допомагає запобігти сухості та лущенню. Він має здатність проникати в глибокі шари епідермісу та утримувати вологу, створюючи ефект пролонгованого зволоження.
  • Заспокійлива дія. Ця речовина має протизапальні та заспокійливі властивості, завдяки чому зменшує подразнення, почервоніння та свербіж. Пантенол часто використовується в косметиці для чутливої шкіри, а також після агресивних процедур, таких як пілінг чи лазерна терапія.
  • Регенерація та відновлення. Провітамін В5 прискорює процеси загоєння шкіри, стимулюючи оновлення клітин. Він допомагає усунути мікропошкодження, які можуть виникати внаслідок зовнішніх факторів або косметичних процедур.
  • Зміцнення шкірного бар’єру. Регулярне застосування засобів із пантенолом допомагає зміцнити природний захисний бар’єр дерми, роблячи її менш вразливою до негативного впливу навколишнього середовища, зокрема забруднення, ультрафіолету та температурних коливань.
  • Антивіковий ефект. Пантенол сприяє покращенню еластичності шкіри та зменшенню дрібних зморшок, підтримуючи пружність та здоровий вигляд обличчя.
Пантотенова кислота/віт. В5

Відомий також як пантенол, вітамін B5 є ефективним зволожувачем, який притягує до себе воду, щоб шкіра залишалася м'якою і еластичною. Вітамін B5 також допомагає синтезувати молекули ліпідів, які формують захисний бар'єр шкіри, а він, в свою чергу, допомагає утримувати вологу і зберігати шкіру зволоженою.

Р
Ресвератрол

Ресвератрол — це один із найпотужніших рослинних антиоксидантів. Найчастіше його отримують із темного винограду, але також і з чорниці, ожини, брусниці, какао-бобів, трав’янистої рослини гірчака, грейпфрута, шкірок яблук, арахісу тощо.

При зовнішньому використанні ресвератрол допомагає захистити поверхню шкіри від негативного впливу навколишнього середовища (зокрема UV) і активності вільних радикалів.

Властивості:

  • стимулює регенерацію клітин (навіть в умовах зрілої шкіри);
  • помітно вирівнює колір шкіри на гіперпігментованих ділянках;
  • запобігає розвитку фотостаріння;
  • уповільнює процеси хронологічного старіння, перешкоджаючи передчасному руйнуванню клітинних структур;
  • здатний розв’язати проблеми шкіри та волосся, пов’язані з дефіцитом естрогену (зокрема у період менопаузи) — липка та/або ослаблена шкіра;
  • заспокоює подразнення шкіри (зокрема мінімізує почервоніння);
  • зміцнює стінки капілярів, чим покращує колір обличчя;
  • зменшує запальні процеси (зокрема за наявності акне);
  • стимулює вироблення колагену та еластину, чим покращує пружність шкіри, підтягує овал обличчя та запобігає появі зморшок;
  • допомагає підтримувати формування колагенових волокон;
  • зменшує прояв куперозу та розацеа;
  • блокує вироблення меланіну;
  • має виражену протигрибкову та антимікробну активність;
  • відновлює бар’єрні функції шкірного покриву;
  • має потужний омолоджувальний ефект — тобто не просто запобігає старінню, а й згладжує наявні прояви старіння шкіри (особливо в комплексі з феруловою кислотою) тощо.
Рослинні екстракти

Рослинні екстракти — це концентровані «хороші» інгредієнти, які ми отримуємо з рослин. Сам екстракт може містити один або кілька активних компонентів, завдяки яким він здатний чинити позитивний вплив на шкіру або організм загалом. Для виробництва екстрактів можуть бути використані різні частини рослини, наприклад, листя, квіти, коріння, насіння, кора або плоди.

Екстракти рослин можна знайти в багатьох продуктах, які ми використовуємо щодня. Вони широко використовуються в ліках, косметиці та косметології, продуктах харчування або дієтичних добавках. Серед рослинних екстрактів, які найчастіше використовують у косметиці, — ромашка, лаванда, алое вера, зелений чай, розмарин і багато інших.

С
Сірка

СІРА - комплексний продукт на основі сірки і гідрофільних рослинних олій. У косметиці застосовується як компонент, що регулює діяльність сальних залоз. Використовують у засобах для догляду за жирною шкірою та від висипу вугрів, а також у засобах для волосся при жирній себореї та проти лупи. Може застосовуватися разом із саліциловою кислотою.

Також сірка забезпечує збереження колагенових волокон, а отже – сприяє регенерації та відновленню пошкодженої шкіри та загоює рани.

Себорегулюючий комплекс

Рослинний комплекс, призначений для регуляції себума жирної та комбінованої шкіри, а також шкіри із запаленими ділянками. Зменшує висипання, подразнення, очищає та звужує пори.

Сечовина

Сечовина є ефективним та багатофункціональним інгредієнтом, який застосовується в косметичних продуктах для догляду за шкірою. Забезпечує інтенсивне зволоження, покращує бар'єрну функцію дерми, сприяє відлущуванню мертвих клітин та має протизапальні властивості.

Властивості сечовини для шкіри:

  • Зволоження: Інградієнт є потужним зволожувачем, який утримує вологу в дермі. Проникає глибоко в епідерміс, збільшуючи вміст води в клітинах. Це робить шкіру більш м’якою, гладенькою та еластичною.
  • Відлущення: Такий компонент має легкі відлущувальні особливості та сприяє розм’якшенню та видаленню відмерлих клітин шкіри і допомагає оновленню шкірного покриву. Це особливо корисно для людей із грубою, сухою або лущеною шкірою.
  • Протизапальні та антисептичні властивості: Сечовина має протизапальні та антисептичні переваги, що робить її корисною для догляду за проблемною шкірою. Зменшує запалення та запобігає розвитку бактеріальних інфекцій.
  • Регенереція: Вона також сприяє регенерації дерми, прискорюючи процеси загоєння та оновлення клітин. Також допомагає зміцнити бар’єрні функції дерми, захищаючи її від шкідливого впливу зовнішніх факторів.
Сквалан

Сквалан — це стабілізована та отримана в процесі гідратування форма сквалена або ж простими словами це масляниста рідина, яка природним чином міститься в шкірному салі людини. Також варто знати, що це захисний, зволожувальний, пом’якшувальний компонент, що схожий по своїй структурі зі шкірними ліпідами.

Сквалан виробляють з олій, наприклад оливкової, лляної, бавовняної, рисових висівок і пшеничних зародків. Сквалан більш стійкий до процесу окислення і дії високих температур, ніж сквален. Він також краще зберігається та ідеально сумісний зі шкірою людини, тому чудово підходить як компонент для багатьох косметичних продуктів.

Сквалан здатен створювати природну плівку гідроліпідів для захисту епідермісу. Завдяки цьому формується бар’єр, який захищає шкіру від негативного впливу навколишнього середовища. Якщо не використовувати продукти для зміцнення шкірного бар’єра, шкіра починає швидко втрачати вологу, стає чутливою до зовнішніх подразників, тьмяною та непривабливою. Такі наслідки може мінімізувати саме сквалан, тому він є одним із обов’язкових компонентів бар’єрних кремів.

Софольянс

Sopholiance - це антимікробний засіб, орієнтований на конкретні бактерії, що викликають акне. Регулярне застосування дозволяє запобігти накопиченню себуму та поширенню бактерій по шкірі. 

Т
Троксерутин

Троксерутин — флавоноїдний інгредієнт, який отримують з японської рослини софори японської, також відомої як японська пагода. Дослідження показали, що при місцевому застосуванні він діє як антиоксидант, поглинаючи вільні радикали та запобігаючи окислювальному стресу.

Троксерутин, особливий інгредієнт багатьох кремів для очей з корекцією зморшок, є потужним протизапальним активним компонентом рослинного походження, який допомагає зменшити появу темних кіл і набряклості, сприяючи оновленню клітин.

Ф
Фотоензими

Фотоензими – запускають природний процес регенерації клітин ДНК, уповільнюють старіння шкіри. 

В основі формули – комбінація ендонуклеази та фотоліази – особливих ензимів, які одночасно посилюють захист клітин від пошкодження ультрафіолетом та відновлюють фотоушкоджені клітини. Це технологія, за яку вчені отримали свого часу Нобелівську премію.

Х
Хімічні фільтри

Хімічні фільтри - поглинають УФ промені і переводять їх в теплову енергію.

Список хімічних фільтрів широкий, але обирати варто саме фільтри нового покоління, вони розроблені з більшою молекулярною масою, щоб зменшити проникнення в шкіру, за рахунок цього вважаються безпечними для шкіри людини. Безпечні хімічні фільтри нового покоління: тіносорб-С (tinosorb S), тіносорб-М (tinosorb M), мексоріл (mexoryl SX).

Фільтри старого покоління, які слід уникати: Ethylhexyl Dimethyl Para-Aminobenzoic Acid, бензофенон-3 (Benzophenone-3, Oxybenzone), бензофенон-4 (Benzophenone-4), бутілметоксідібензоілметан (Butyl Methoxydibenzoylmethane , Avobenzone, Parsol, октокрилен (Оctocrylene). Було виявлено, що авобензон руйнується при сонячному світлі; оксибензон викликає шкірну алергію й порушує гормональний баланс. Також він нещодавно був заборонений на Гаваях через його негативний вплив на життя коралових рифів. Якщо на засобі є позначення Reef safe – то цей сонцезахист не є шкідливим для рифів. Октокрилен причетний до контактної алергії.